PrivPlanet
PrivPlanetPrivPlanet
Strona główna
Foty wszelakie
Japonia
Nepal
Estonia
Indonezja
Łotwa
Słowenia
Dania
Islandia
Kuba
Grenlandia
Maroko
Hiszpania
Rosja
Słowenia
Słowenia

Stolica Słowenii liczy ponad 250 tysięcy mieszkańców i jest jedną z piękniejszych stolic jakie widziałam. Nie ukrywam, że na moją subiektywną opinię wpływa głównie klimat miasta jak też fakt, jak szybko zaczyna mnie męczyć. Cóż, muszę przyznać, że tak jak w przypadku Talina nie znużyło mnie to miasto wcale.
Słowenia
Słowenia

To chyba jedno z najbardziej zjawiskowych jezior jakie widziałam, położone w sercu parku narodowego z widokiem na najwyższy szczyt Słowenii – Triglav (2864m). Można je objeść dookoła, co też ochoczo uczyniłyśmy ponieważ prawie 12 kilometrowa trasa jest naprawdę malownicza, woda tak czysta i turkusowa, że miejscami przypomina morze w tropikach.
Słowenia
Słowenia

To jest to! Pomyślałyśmy zgodnie gdy wysiadłyśmy podczas niezłej ulewy w Piranie. Chowając się pod jakimś nikłym dachem kamienicy rozglądałyśmy się dookoła zachwycone. Piran rozsiadł się wygodnie na małym półwyspie przypominającym długi język i wypełnił go sobą po brzegi.
Słowenia
Słowenia

Jaskinie Skocjańskie to jeden z trzech najpiękniejszych kompleksów jaskiń, jakie możemy zobaczyć zwiedzając Słowenię. Główną ich zaletą był dla mnie fakt, że nie są tak zatłoczone przez turystów jak rozsławiona pobliska Jaskinia Postojna. Długie na pięć kilometrów i głębokie na 250 metrów tunele zostały wyżłobione przez rzekę Rekę.
Pokaż Słowenia na większej mapie

| Polityka Prywatności | Kontakt: ingeborge@wp.pl |