PrivPlanet
PrivPlanetPrivPlanet
Strona główna
Foty wszelakie
Japonia
Nepal
Estonia
Indonezja
Łotwa
Słowenia
Dania
Islandia
Kuba
Grenlandia
Maroko
Hiszpania
Rosja
Estonia
Estonia

Święto Pracy postanowiłam uczcić w tym roku w Talinie na bezrobotnym oczywiście weekendzie. Wjeżdżając do Estonii ma się wrażenie, że większość samochodowych reklam była kręcona właśnie tutaj. Pomijam fakt, że Estończycy bujają się takim furami, które przeciętnemu Polakowi śnią się po nocach, ważniejszym aspektem nawiązującym do wzmiankowanego tematu są właśnie wyludnione zdawałoby się przestrzenie, które pokonuje się jadąc opustoszałymi drogami, wzdłuż wybrzeża lub przez piękne lasy i niemiłosiernie płaskie łąki.
Estonia
Estonia

Haapsalu jest małą nadmorską miejscowością, określaną wśród lokalnej ludności i turystów jako uzdrowisko. Nie ma jednak nic wspólnego ze znanymi nam kurortami typu Jastarnia czy Kołobrzeg. Nikt tutaj nie przechadza się długim, białym molo głęboko wcinającym się w krajobraz morski czy też licznymi deptakami mającymi dziś więcej wspólnego z wybiegami mody niż alejkami spacerowymi.
Estonia
Estonia

Tartu jest drugim co do wielkości miastem w Estonii. Liczące niewiele ponad 100 tysięcy mieszkańców jest uznawane za kulturalną stolicę kraju w opozycji do Talina postrzeganego za to jako finansowo - biznesowe centrum tego niewlekiego państwa.| Polityka Prywatności | Kontakt: ingeborge@wp.pl |